W niedzielę (14.05.17r) zakończył się półfinał Mistrzostw Polski kadetek U16, w którym brały udział nasze zawodniczki BASKETSTAL BRYZA PRUSZCZ GDAŃSKI. Turniej rozpoczął się od zwycięstwa naszych zawodniczek 69:65 nad MUKS Supravis Bydgoszcz. Mecz był zacięty do ostatnich minut

meczu lecz skończył się po naszej myśli. Najwięcej punktów zdobyły Jabłońska i Szymkiewicz po 21 pkt i Kuczmańska 13 pkt. Kolejnego dnia graliśmy z gospodyniami turnieju i ewentualne zwycięstwo dawało nam już drugiego dnia awans do finałów MP. Niestety mecz przegraliśmy 59:89 i musieliśmy czekać na ostatni mecz w niedzielę z LA Basket Warszawa. Nasze zawodniczki w meczu z Tarnowem punktowały: Szymkiewicz 21 pkt; Jażdżewska 15 pkt; Jabłońska i Kuczmańska po 10 pkt. W sobotę ulegliśmy jednak gospodyniom z Tarnowa 59:89. Punkty w tym meczu zdobywały – Szymkiewicz 20, Jażdżewska 15, Kuczmańska 10, Jabłońska 10 i Przybyszewska 4.

W niedzielę żeby awansować do finałów MP musieliśmy wygrać 20 punktami z zespołem La Basket Warszawa, który do tej pory jeszcze nie przegrał. Nie udało się to zadanie, mecz przegraliśmy 61:97. Punkty w meczu zdobyły – Siemko 24, Szymkiewicz 11, Przybyszewska 8, Kuczmańska 7, Jabłońska 5, Jażdżewska 4, Batorska 2.

FACEBOOK

PRZEKAŻ NAM 1%