W niedzielę (9.04.17r) zakończył się ćwierćfinał Mistrzostw Polski kadetek U16, w którym brały udział nasze zawodniczki BASKETSTAL BRYZA PRUSZCZ GDAŃSKI. Turniej zakończył się  dla naszych koszykarek niezwykle pozytywnie, bo z bilansem 2 zwycięstw i 1 porażki awansowały one do kolejnej rundy

półfinałowej Mistrzostw Polski. Ale po kolei. Pierwszy mecz „pruszczanki” rozgrywały z zespołem MLKS MOS Rzeszów. Niewiele wiedzieliśmy o przeciwniczkach, lecz już podczas rozgrzewki widać było dobre przygotowanie motoryczne rywalek. I początek meczu potwierdził przypuszczenia – brak celności w najprostszych pozycjach naszych zawodniczek i brak zbiórki w ataku, powodował grę szybką kontrą rzeszowianek. A do tego w połowie 1 kwarty kontuzji uległa nasza liderka Magda Szymkiewicz. Niestety kwartę przegraliśmy 6:17. Po zmianie obrony i naładowaniu „głów” od nowa, nasze zawodniczki rozpoczęły doskonale bronić i konsekwentnie atakować! A do tego po zabezpieczeniu odpowiednio kostki wróciła w III kwarcie Magda Szymkiewicz, która zdobyła mimo urazu 25 pkt w całym meczu! Dodatkowo naszą liderkę wsparły Julia Jażdżewska – 17 pkt i Emilia Jabłońska – 10 pkt. Bryza wygrała to spotkanie 72:51 i zrobiła 1 krok do awansu.

W kolejnym dniu okazało się jednak, że uraz Szymkiewicz wyklucza ją z gry w turnieju więc zadanie stojące przed dziewczynami stało się trudniejsze. Zawodniczki Bryzy jednak nie przyjechały się poddać mimo przeciwności losu. Sztab szkoleniowy z Michałem Kowalskim na czele przygotował dziewczyny do meczu z MMKS Katarzynki Toruń odpowiednio. A one konsekwentnie realizowały założenia przed meczowe i wygrały całe spotkanie 66:54 mając najskuteczniejsze zawodniczki w osobach – Julia Jażdżewska 22 pkt, Emilia Jabłońska 12 pkt, Patrycja Kuczmańska 10 pkt. Pozostałe zawodniczki też dołożyły sporo pkt i awans zależał już tylko od zwycięstwa gospodyń z Gorzowa nad Rzeszowem w drugim meczu sobotniego popołudnia. Ale warto wspomnieć o jeszcze jednym rekordzie „bryzianki” w meczu z Toruniem! Otóż Emilia Jabłońska dokonała rzadko spotykanego wyczynu – zebrała w całym meczu aż 30 piłek z tablic w obronie i ataku! Gorzów „męczył” się z Rzeszowem aż do ostatnich minut ale mecz jednak wygrał i awans do półfinałów MP U16 stał się dla nas faktem! Ostatniego dnia (niedziela) zespół naszych kadetek grał z gorzowiankami (oba zespoły awansowały do kolejnej fazy MP) o 1 miejsce w turnieju. Niestety słabsza dyspozycja naszych czołowych zawodniczek w ataku nie pozwoliła nam walczyć na równi do końca meczu. Samą dobrą obroną się meczu nie wygra. Nasze dziewczyny jednak pokazały determinację i ambicję w dążeniu do dobrego wyniku, bo zerwały się jeszcze w III kwarcie do odrabiania strat trafiając 3 razy za 3 pkt ale zespół gorzowski na więcej nam nie pozwolił. Mecz nasze kadetki przegrały 41:59 a najskuteczniejszą była Patrycja Kuczmańska – 11pkt.

W całym turnieju wystąpiły i zdobyły punkty: Julia Jażdżewska – 47 pkt, Emilia Jabłońska – 30 pkt, Patrycja Kuczmańska – 27 pkt, Magda Szymkiewicz – 25 pkt, Wiktoria Guzowska – 13 pkt, Ola Przybyszewska – 12 pkt, Natalia Siemko – 11 pkt, Julia Batorska – 9 pkt, Ola Zmierczak – 5 pkt, Julia Gurajdowska i Wiktoria Panasewicz. Trenerzy – Michał Kowalski, Marcin Gralak i Magda Szymkiewicz.

Półfinały MP kadetek U16 odbędą się w terminie 12-14.05.2017r 

FACEBOOK

PRZEKAŻ NAM 1%